Oto kilka przydatnych metod i strategii, które mogą ułatwić Tobie zdobycie wymarzonej pracy:

Networking

Polega na nawiązywaniu kontaktów z przyjaciółmi, rodziną i kolegami z branży aby dowiedzieć się o dostępnych ofertach pracy i nieformalnie pozyskać informacje o potencjalnych pracodawcach.

Portale z ofertami pracy

Portale takie jak Pracuj.pl, LinkedIn, Glassdoor, Indeed czy Monster, umożliwią Tobie dostęp do szerokiej gamy ofert zarówno lokalnych jak i tych z całego świata.

Strony kariery firm

Wiele firm publikuje oferty pracy na swoich stronach internetowych. Możesz składać swoje aplikacje bezpośrednio u wymarzonych pracodawców poprzez wypełnianie ich formularzy rekrutacyjnych online.

Agencje rekrutacyjne

Headhunterzy dopasowują osoby poszukujące pracy do pracodawców poszukujących określonych umiejętności. Często mają dostęp do ofert pracy, które nie są publicznie ogłaszane. Warto zadbać o to, by Ciebie wypatrzyli w tłumie innych podań!

Targi pracy

Doskonały sposób na poznanie wielu firm jednocześnie. Często są one zorganizowane według branży, chociaż niektóre z nich przyciagają firmy z wielu sektorów. Zanim pójdziesz na taki event, sprawdź pracodawców, którzy się tam pojawią. Dowiedz się, jakich kandydatów szukają i jakie mają oferty pracy. Przynieś kilka wydrukowanych życiorysów i wizytówek do rozdania.

Media społecznościowe

Platformy, takie jak: LinkedIn, Twitter i Facebook, mogą być wykorzystywane do nawiązywania kontaktów z rekruterami, czerpania informacji o aktualnych ofertach pracy i budowania profesjonalnych relacji dlatego warto zadbać o jakość treści, które na nich udostępniasz.

Stowarzyszenia zawodowe

Wiele branż posiada stowarzyszenia zawodowe, które oferują tablice ogłoszeń, wydarzenia networkingowe i możliwości szkoleniowe dla swoich członków. Skorzystaj z nich!

Cold calling

Jeżeli naprawdę zależy Tobie na pracy w danej firmie, skontaktuj się z tą firmą bezpośrednio, przesyłając swoje CV i list motywacyjny i dzwoniąc w celu zapytania o dostępne oferty.

Praca tymczasowa

Zatrudnienie tymczasowe i staże mogą zapewnić Tobie cenne doświadczenie zawodowe, kontakty i referencje, nie mówiąc już o znajomości rynku i firmy od środka. Co więcej, gdy warunki pracy w  miejscu odbywania stażu będą Ci odpowiadać, a Ty się sprawdzisz w pracy, to zdobycie zatrudnienia etatowego będzie formalnością.

Budowanie wizerunku

Wykorzystaj media społecznościowe i inne platformy internetowe do stworzenia profesjonalnego wizerunku. To darmowe miejsce do zaprezentowania swoich umiejętności i osiągnięć.

Edukacja ustawiczna

Kursy, warsztaty i certyfikaty pomogą Tobie w zdobyciu nowych umiejętności i zwiększą Twoją atrakcyjność na rynku pracy, więc nie marnuj czasu i zapisz się do nas na kurs!