Strefa ucznia

Egzaminy tuż tuż

Egzaminy tuż tuż

Egzaminy zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi stres. Dla wielu zdających dzień przed oraz dzień egzaminu są najbardziej stresujące. W tym ostatnim momencie przez głowę przelatuje nam mnóstwo myśli, zastanawiamy się nad najmniejszymi szczegółami, co jeszcze bardziej zwiększa nasz poziom stresu. Dlatego przygotowaliśmy zestaw porad, które pomogą Tobie trochę się rozluźnić. 

czytaj dalej
Pisanie emaili

Pisanie emaili

Umiejętność pisania maili przyda się nie tylko na lekcjach i egzaminach, ale również na studiach czy w pracy. Pisanie e-maili jest trudną sztuką. Jednakże, aby opanować tę umiejętność należy trzymać się kilku podstawowych zasad. 

czytaj dalej
Sir David Attenborough

Sir David Attenborough

Człowiek, który za pomocą filmów i programów telewizyjnych przybliżył świat przyrody milionom ludzi na całym świecie. Jeden z najbardziej znanych narratorów i prezenterów telewizyjnych, ukazuje odbiorcom niesamowite zakątki naszej planety i porusza tematy ochrony środowiska. 

czytaj dalej
May Day czyli majówka

May Day czyli majówka

Święto May Day w UK to oficjalny początek cieplejszej pogody i kwitnącej dookoła przyrody. Jego początków możemy doszukać się już w czasach starożytnych – Rzymianie celebrowali boginię Florę – jak łatwo można się domyślić, boginię kwiatów i wiosny. Celtowie natomiast w tym okresie (1 maja) obchodzili święto zwane Beltane, które przypadało idealnie w połowie okresu między początkiem wiosny a początkiem lata. 

czytaj dalej
Egzaminy Cambridge dla nastolatków

Egzaminy Cambridge dla nastolatków

Egzaminy FCE (B2), CAE (C1) i CPE (C2) sprawdzają znajomość angielskiego we wszystkich obszarach umiejętności językowych. Każdy egzamin składa się z czterech części – czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie. Rodzaje, ilość i stopień trudności zadań różnią się w zależności od zdawanego egzaminu.

czytaj dalej
Dzień Szekspira

Dzień Szekspira

Chociaż dokładna data urodzin Szekspira nie jest znana, szacuje się, że urodził się około 22-23 kwietnia i to właśnie w tym czasie obchodzi się urodziny największego dramaturga na świecie oraz światowy Dzień Książki. Tradycja obchodów światowego dnia książki i praw autorskich sięga 1995 roku, natomiast obchody urodzin Szekspira sięgają już blisko 200 lat. 

czytaj dalej
Wielkanoc

Wielkanoc

Wiosennych dni i wielkanocnych tradycji nie mogą się doczekać najmłodsi, którzy w Niedzielę Wielkanocną biorą udział w egg hunt – czyli polowaniu na czekoladowe jajeczka, które skrzętnie zostały schowane przez Easter Bunny (zajączka wielkanocnego) 🐇

czytaj dalej
Strategie czytania

Strategie czytania

Poznaj nasze strategie dotyczące czytania. Dzięki nim nauczysz się szybko analizować tekst i lepiej rozwiązywać zadania podczas egzaminów językowych. Dowiesz się czym jest skimming i scanning oraz jak poradzić sobie z trudnym słownictwem, a także co to jest czytanie intensywne i ekstensywne.

czytaj dalej
Prima Aprilis po angielsku

Prima Aprilis po angielsku

Każdego roku pierwszego kwietnia obchodzimy April Fools’ Day (Prima Aprilis), święto pełne żartów, pranków, ale też niepewności i wątpliwości we wszystko co w tym dniu słyszymy lub widzimy. Wejdźcie do świata pranków, poznajcie ich historię oraz jedne z najbardziej widowiskowych żartów na przestrzeni lat. 

czytaj dalej
Egzaminy z angielskiego dla najmłodszych

Egzaminy z angielskiego dla najmłodszych

Pre A1 Starters, A1 Movers i A2 Flyers to trzy egzaminy opracowane przez Cambridge Assessment English i są częścią szeregu Cambridge English Qualifications. Każdy z nich jest oparty na umiejętnościach rozwijanych przez dzieci na poprzednim poziomie. Egzaminy są pełne kolorów, ciekawych zadań i motywują dzieci do nauki. Opierają się na rzeczywistych sytuacjach i pomagają rozwijać wszystkie cztery umiejętności językowe – czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

czytaj dalej
Dzień Patryka

Dzień Patryka

Dzień Świętego Patryka to święto pełne sprzeczności. Hucznie obchodzone 17 marca mimo, że na ogół przypada na okres Wielkiego Postu – czas chrześcijańskiej zadumy. Jest świętem Irlandczyków, choć największe obchody są w Stanach Zjednoczonych. A sam święty Patryk jest patronem Irlandii, choć pochodził z Walii.

czytaj dalej
Jak słuchać, żeby zrozumieć

Jak słuchać, żeby zrozumieć

Zastanów się co sprawia Ci trudność w zrozumieniu tego co słyszysz. Akcent? Tempo mówienia? Slang używany przez rozmówcę? Nieznane Ci słowa? Wszystkie te elementy mają wpływ na odbiór i interpretację przekazywanych wiadomości, a co za tym idzie, na sukces komunikacyjny.

czytaj dalej
Przyjdź:
Języki Katowice w ZKSO nr 1
ul. Kobylińskiego 4,
Katowice 40-026