Koniec roku szkolnego to dla uczniów czas na wyczekiwany odpoczynek, dla rodziców natomiast to okres planowania kolejnego roku szkolnego, w tym nauki języka angielskiego. Właśnie w tym czasie pojawia się problem. Czy mojemu dziecku wystarczą lekcje w szkole? Czy zdecydować się na dodatkowe zajęcia? Jak wybrać szkołę językową? Jaki kurs? I tu przychodzimy Tobie z pomocą, ponieważ wiemy, że przebrnięcie przez tak wiele ofert może być zadaniem przytłaczającym. 

Najważniejsze podczas poszukiwania szkoły językowej są: cel nauki, ścieżka rozwoju kursanta, akredytacje potwierdzające profesjonalizm szkoły językowej oraz przejrzystość oferty. Warto również sprawdzić atmosferę w jakiej przyjdzie dziecku się uczyć. Co więcej, szkoły które budują długotrwałą współpracę z kursantami będą miały ofertę dodatkowych zajęć czy warsztatów.

Cel – czyli to co chcemy osiągnąć w wyznaczonym czasie. Niezależnie czy dobieramy kurs dla nastolatka czy dla dziecka powinniśmy dobrać taką ofertę szkoły językowej, która spełnia nasze oczekiwania: zapewni zdanie egzaminu maturalnego, przygotuje do studiowania za granicą, czy nauczy sprawnego komunikowania się podczas pobytu na wakacjach.

Ośrodków w których można uczyć się języka angielskiego jest naprawdę dużo w Polsce. Ważne jest, żeby nie trafić do byle jakiej szkoły językowej. Ale jak to sprawdzić? W tym pomogą Tobie akredytacje i posiadane przez szkołę certyfikaty. Certyfikaty świadczą o weryfikacji zewnętrznej, które przeszła szkoła. Są one zatem wyznacznikiem jakości, co zdecydowanie ułatwia wybór szkoły, jeśli to właśnie na jakościowej i rzetelnej nauce języka obcego Tobie zależy. W przypadku szkół języka angielskiego warto szukać akredytacji Cambridge English Assessment (Cambridge Pretesting Centre, Cambridge Preparation Centre oraz Cambridge Trained Agent).

Sprawdź się czy dana szkoła ma w ofercie kurs, który przygotowuje do egzaminów Cambridge. Dlaczego? Egzaminy Cambridge to najbardziej znane i rozpoznawalne, a także najbardziej respektowane certyfikaty potwierdzające umiejętności językowe zdających. Jeśli szkoła językowa przygotowuje swoich uczniów do egzaminów Cambridge, jasne jest to, że nie boi się wyzwań, zależy jej na solidnej nauce języka angielskiego i na wspieraniu swoich uczniów w osiąganiu ambitnych celów językowych. Szkoły przygotowujące do egzaminów Cambridge to szkoły, którym zależy na jakości. Ceny za takie kursy mogą być odpowiednio wyższe, musimy pamiętać, że nadmiernie tanie kursy mogą nie wykazać się skutecznością na jakiej nam zależy.

Trzeci ważny aspekt podczas wyboru szkoły językowej to przejrzystość oferty i cennika. Warto zwrócić uwagę czy oferta jest jasno wypisana na stronie internetowej, czy opłaty są jasno i przystępnie opisane lub wytłumaczone przez pracownika szkoły językowej. Szkoła, która otwarcie zamieszcza takie informacje, jest pewna swojej jakości, ma zaufanie swoich klientów i stawia na szczerość w kontaktach z klientami i kursantami. 

Często w mediach społecznościowych lub poprzez kontakt z obecnymi kursantami można dowiedzieć się czy szkoła ma jasno sprecyzowane wartości którymi się kieruje. Czytając opinie i odpowiedzi pracowników szkoły dowiemy się jakie relacje buduje z uczniami, czy okazuje im szacunek, troskę o ich postępy i zapewnia im dyskrecję.

Warto również zapoznać się z szerszą działalnością szkoły językowej, czy szkoła prowadzi wyłącznie kursy “od strony do strony” czy może ma ofertę przygotowaną dla bardziej wymagających i zapewnia egzaminy próbne, dodatkowe spotkania czy warsztaty dostosowane do wieku i potrzeb uczestników. Wsłuchanie się w potrzeby ucznia, indywidualne podejście czy empatia mogą okazać się kluczowe w osiągnięciu sukcesu w nauce.

Sprawdź również czy szkoła jest miejscem do którego chętnie ludzie przychodzą, czy jest w niej atmosfera zaufania sprzyjająca nauce. Pamiętaj, że wybór szkoły językowej to wieloletnia inwestycja w edukację Twojego dziecka. Podążanie ścieżką edukacyjną jednej szkoły na pewno przyniesie najwięcej korzyści i rezultatów, zapewni kursantowi poczucie bezpieczeństwa, a Tobie gwarancję osiągnięcia ustalonych rezultatów w określonym czasie. 

Zerknijcie na naszą ścieżkę rozwoju kursanta: https://jezyki.katowice.pl/kursy/